piątek, 13 kwietnia 2018

Przeczytane w marcu 2018


Kurczaki jak dawno nie było podsumowania miesiąca na blogu. Trzeba to zmienić, a skoro w marcu udało mi się coś nawet przeczytać to koniec miesiąca jest idealną okazją, aby się z wami tym podzielić. 

Na samym początku pochłonęłam Papierową księżniczkę, o której opinię znajdziecie na blogu. Wbrew wszystkim negatywnym opiniom mnie ta książka się podobała i chętnie sięgnę po kolejny tom, jak tylko ukaże się w Polsce. Nie chce tutaj za dużo pisać, bo wyczerpałam temat w recenzji do której was odsyłam, jeśli jesteście ciekawi, co o niej myślę i dlaczego uważam, że wcale nie była zła.

Następnie nabrałam ogromnej ochoty na przeczytanie Sekretnej kolacji. Autora znałam już z Dziewczyny w walizce, która wbiła mnie w fotel i sprawdziła, że spadły mi skarpetki, więc tym bardziej nie mogłam się doczekać na kolejną jego książkę. Tym razem zakończenie zszokowało mnie trochę mniej, ale cały pomysł na tę historię był genialny. Nie czytałam nigdy nic podobnego i uważam, że warto poznać losy czterech przyjaciół, którzy posunęli się zbyt daleko. Chociaż osoby o słabych żołądkach niech się porządnie zastanowią, czy "poradzą" sobie z Sekretną kolacją.

Po Sekretnej kolacji znowu spełniłam swoją książkową zachciankę i postanowiłam ponownie przeczytać Do wszystkich chłopców, których kochałam i kurczaki! To jest tak urocza historia, że mogłabym od razu przeczytać ją trzeci raz. Wszystko w niej uwielbiam. Bohaterów, fabułę, humor, styl pisania autorki. Dosłownie wszystko. Na szczęście mam kolejne dwa tomy na półce i na pewno w najbliższej przyszłości się za nie zabiorę, bo Lara Jean i jej losy przyciągają mnie do siebie bardziej niż większość książek.

Na koniec miesiąca za sprawą Readathonu pochłonęłam Buntowniczkę z pustyni. Na tę pozycję zdecydowałam się ze względu na to, że autorka w maju ma odwiedzić Polskę i nie chciałam później żałować, że nie zdobyłam jej autografu. A żeby wiedzieć, czy warto stać w morderczych kolejkach po podpis wypadałoby poznać najpierw historię. Tym sposobem Buntowniczka trafiła na listę przeczytanych książek i podobała mi się. Może nie tak bardzo, jak myślałam, ale wciąż uważam, że była ciekawą historią i raczej na 99% zabiorę się za jej kontynuację.

Cztery książki to niedużo, ale przy moim ostatnim tempie czytelniczym jestem szczęśliwa, że udało mi się przeczytać chociaż tyle. Oby kwiecień był pod tym względem lepszy. Koniecznie dajcie znać, co wam udało się pochłonąć i która z tych książek była najlepsza, a która najgorsza. Uściski x


10 komentarzy:

 1. Koniecznie muszę przeczytać "Sekretną kolację". Zaczytanego kwietnia!

  OdpowiedzUsuń
 2. 4 książki to świetny wynik! Zresztą ważne, żeby czytać. Nie ważne ile :)
  Pozdrawiam ciepło! ;* Dolina Książek ♥

  OdpowiedzUsuń
 3. Od jakiegoś czasu planuję zabrać się za "Do wszystkich chłopców, których kochałam" bo pamiętam że byłam bardzo podjarana tą książką jak miała swoją premierę w stanach, wszyscy amerykańscy booktuberzy ją polecali - chyba już na nią czas! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja o dziwo nie dość, że przeczytałam całkiem sporo, to bardzo szybko udało mi się napisać podsumowanie miesiąca ;) Od dawna wisi już na blogu. Z wymienionych przez ciebie książek, może kiedyś sięgnę po Sekretną kolacje. Próbowałam już Buntowniczkę z Pustyni, ale niestety nie polubiłyśmy się z pewnym zdaniem na pierwszej stronie i nie mogłam się przemóc, żeby czytać dalej. :) Pozostałe jakoś nieszczególnie mnie ciekawią.
  Z własnych jako najlepsze wskazałabym Stukostrachy i To Kinga, a najgorszego Tropiciela Małgorzaty Lisińskiej, choć nie był wcale taki najgorszy. Po prostu inne były lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam żadnej z tych książek, ale mam wielka ochotę na Papierową księżniczkę. Tytuł po prostu sam zachęca! Śliczne zdjęcia :*

  https://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja bardzo ufam opiniom Bestselerek oraz Karoliny z instagrama (oraz blog)a come.book, więc chyba sobie lekturę Papierowej księżniczki odpuszczę. Szkoda moich nerwów :D

  Pozdrawiam,
  dziewczyna z książkami

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkie te książki mam w planach, a najbardziej poluję na znalezienie czasu, by przeczytać w końcu Buntowniczkę z pustyni i Papierową księżniczkę :D Piękne zdjęcia! Gratuluję dobrego wyniku ♥

  Obsession With Books

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam nic z wymienionych tytułów :) Ale mam wielką ochotę przeczytać "Do wszystkich chłopców, których kochałam" :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia